Doğan hızlan – popüler sözlük
Doğan hızlan, hürriyet Gazetesi'ndeki köşesinde ve yine hürriyet gazetesince yayınlanan kitap ekinde yayımlanan yazılarıyla edebiyat dünyasına emeği geçen insan.
9 ekim 2018 tarihli hürriyet gazetesindeki köşe yazısında "yahu sosyal medyanın bir özelliği de cahiller koalisyonu olmasıdır" sözleriyle kafa karışıklığına neden olan edebiyat emektarıdır.

Edebiyat eserlerinde olmasa da bilimsel eserlerin yayınlanmasıyla ortaya çıkan en büyük sorunlardan birisi de; uzun çalışmalar sonucu ortaya çıkarılan basılı bir yayının bilimsel anlamda günceli yakalamaktan uzak olmasıdır. Bilimsel araştırmalar öylesine hızlı bir gelişme gösteriyor ki, bilimsel basılı eserler bu yeni buluşları kapsamaktan uzak kalıyor. Böylesi bir durumda sosyal medya gibi platformlar kurtarıcı durumuna geliyor.

Sosyal medya ve cehalet meselesine gelirsek: cehalet kategorisi içinde yer eden insanlar dünün bugüne mirası olarak ortaya çıkmışlardır.

Düne ait edebiyat üretim tarzı bu insanları içinde bulunduğu cehaletten kurtaramadı. Hergün daha da etkili bir biçimde gelişen sosyal platforlarla birlikte, o insanlar yeni bir şansa sahiptir. Ve eminim ki sosyal medya platformlarını kullana kullana dünden kalan bu cehaletin bataklığından kurtulacaklardır.