evlilik dışı ilişki sonrası evliliği sürdürmek – popüler sözlük
"Evlilik dışı ilişki sonrası evliliği sürdürmek", Aşk ve sevgi bazen birbirine zıt duygu-durum haline sebep olabilir. Sevgi kadın ve erkek arasında bir denge unsuru olabilirken, aşk bir partnerin karşısındaki kişide kendini kaybetmesine sebep olduğundan, bu durumdan rahatsız olan taraf aşka dair duyguların yarattığı esaretten kurtuluş için bir yol -güçlü olanda kendini kaybetmekten kurtulmak amacıyla- bulma, kaybettiklerini elde etme mücadelesine yöneltebilir.

Sadakat, paylaşma, iyi ve kötü günde birbirine bağlı kalma taahhüdü ile bir araya gelenler hayatın dolayısıyla ilişkinin temposu değiştiğinde bu taahhüdünü unutabilir.

İşte böylesi durumda çiftler ilk olarak ilişkilerinin bozulduğu ana kadar o ilişki süresince ne biriktirdiklerine bakmalılar. Biriktirdiklerinizin içerisinde iyi ve güzel olan şeyler çoksa, ilişkiyi sürdürmek için çabalamak en doğrusudur.

Unutmayın bir ilişkiyi başlatmak ve o ilişki süresince iyi ve güzel şeyler biriktirmek hiç te kolay şeyler değildir. Ve son olarak, unutmayın! sevgi emektir.