popüler sözlük – popüler sözlük
popüler, kelime anlamıyla google'nin tanımı:
"popüler


sıfat
1.


kalabalıkların, yığınların beğenisine uygun, halkça tutulan, beğenilen.2.


ünü çok yaygın olan, herkesçe tanınan."
eğer aramayı "sözlük" diye yaparsak şöyle bir yazı ile karşılaşıyoruz:


"Hangi kelimeyi aramak istiyorsunuz?


Tanımları, eş anlamlıları, çevirileri ve daha fazlasını öğrenin"

işte pop sözlük popüler bir sözlük olmak adına google'de dahi yetersiz kalan bir ihtiyaca cevap vermek için hayata merhaba dedi. pop sözlük yazarları olarak çabamız, gayretimiz bu eksikliği gidermek adınadır.
popüler sözlük, bu iki kelimeden oluşan tanımı interaktif yayın yapan sosyal platformlar için yapacak olursak;  ilk önce kendi içinde ikiye ayırıp önce "popüler" kelimesine değinelim: beğenenleri; ister yığın işleyişi;  isterse de kitle işleyişi reflekslerine göre hareket etsin her ihtiyaç duyulduğunda talep edilen, yaptığı bir haber ya da yanlış üzerinden takipçileri tarafından kırgınlıklar küskünlükler yaşansa da bir süre sonra unutturabilecek düzeyde bağlılık ve bağımlılık ilişkisi yaratabilmiş olan, anlamında kullanabiliriz.

sözlük: insan ruhunun iletişim için ihtiyaç duyduğu dil'in söz, sözcük, deyim, kavram ve fiil gibi iletişim kalitesini arttıran, insanı kültürel ve ruhsal olarak geliştiren kelimeleri alfabetik sıra, olay-olgu-süreç ile ilgili evreleri tarihsel sıralamaya göre indeksleyip arşivleme çalışması.

işte gerçek anlamda "popüler sözlük" diyebileceğimiz sözlük böylesi özelliklere sahip olan sözlüktür.

pop sözlük, böylesi bir çalışma için kendisini sürekli geliştirmek gayretinde olan bir platformdur.